از حالا ابزارهای جدیدی در اختیار کاربران اینستاگرام و فیسبوک گذاشته می‌شود تا زمان خود را در این شبکه‌های اجتماعی، مدیریت کنند.

این امر با کمک یک داشبورد فعالیت، یادآور روزانه و راهی جدید برای محدود کردن نوتیفیکیشن ها، صورت گرفته است. این ابزارها براساس همکاری اینستاگرام با محققین سلامت روان، توسعه داده شده است. اینستاگرام و فیسبوک می‌خواهند وقتی را که کاربران در این شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانند، مثبت و تاثیرگذار باشد.

برای دسترسی به این ابزارها، بر روی صفحه «Settings» در اینستاگرام یا فیسبوک بروید. در اینستاگرام به «Your Activity» و در فیسبوک به «Your Time on Facebook» مراجعه کنید. در بالای صفحه، یک داشبورد از میانگین زمانی که در این شبکه‌های اجتماعی میگذارنید را مشاهده خواهید کرد. روی هر خط در این میانگین ضربه بزنید تا کل زمانی که در آن روز آنلاین بودید را مشاهده کنید. در زیر داشبورد، یک یادآور روزانه را تنظیم کنید تا مقدار زمانی که می‌خواهید در آن روز به این شبکه‌های اجتماعی اختصاص دهید را، تعیین کنید. شما می‌توانید این یادآور را در هر زمانی که میخواهید تغییر دهید یا لغو کنید. همچنین برای بیصدا کردن نوتیفیکیشن های اینستاگرام یا «Mute Push Notifications»، میتوانید با مراجعه به بخش «Notification Settings» اقدام کنید؛ این ابزار برای محدود کردن نوتیفیکیشن های اینستاگرام یا فیسبوک برای یک بازه زمانی که نیاز به تمرکز دارید، مورد استفاده قرار می‌گیرد.