اینستاگرام اقدام به بروزرسانی در سه مرحله مهم کرده‌است تا بیش از یک میلیارد کاربر خود را در محیطی ایمن، حفظ کند. در ابتدا، اینستاگرام قابلیتی را معرفی کرد که به شما کمک می‌کند، صحت پیج‌هایی با فالوورهای زیاد را ارزیابی کنید. در ادامه قابلیت دیگر، عرضه یک فُرم جهت دریافت تیک آبی توسط اینستاگرام است. در آخر، قابلیت بعدی در جهت بهبود تایید هویت دو عاملی می‌باشد تا بیش از پیش، آسان‌تر و ایمن‌تر باشد.

هدف اینستاگرام بر آن است که شما را به افراد و چیزهایی که دوست دارید، نزدیک‌تر کند. این امر تنها زمانی محقق خواهد شد که اینستاگرام محل امنی برای کاربرانش باشد. به این منظور، اینستاگرام افرادی که برخلاف قوانین آن عمل می‌کنند، توقیف خواهد کرد. پیش از آنکه از متخلفین متضرر شوید، اینستاگرام سعی می‌کند که به شما در ارزیابی صحتِ اکانت‌هایی که فالو کرده‌اید، کمک کند.

قابلیت «About This Account»


شما به کمک این قابلیت می‌توانید اطلاعات بیشتری از پیج‌هایی که فالوورهای زیادی جذب کرده‌اند، دریافت کنید و بر این اساس می‌توانید صحت آن پیج را ارزیابی کنید. برای استفاده از این قابلیت، به صفحه پروفایل پیج موردنظر مراجعه کنید، در ادامه روی … کلیک کنید و سپس گزینه «About This Account» را انتخاب نمایید. حالا شما تاریخ عضویت آن پیج در اینستاگرم، کشوری که آن پیج در آن واقع شده، پیج‌هایی با فالوورهای مشابه، سابقه تغییر یوزرنیم در سالِ اخیر و تمامی تبلیغات‌هایی که توسط پیج موردنظر در حال نمایش است را مشاهده خواهید نمود.

افزایش دسترسی به دریافت تیک آبی


در کنار قابلیت «About This Account»، تیک آبی یک راه تشخیص پیجهایی با هویت تایید شده است. تیک آبی اینستاگرام به افراد معروف، سلبریتی‌ها، برندهای جهانی و یا پیج‌های پرمخاطب داده می‌شود. برای دریافت تیک آبی از این پس می‌توانید از طریق اپلیکیشن اینستاگرام اقدام کنید.

جهت دریافت تیک آبی، آن پیج می‌بایست کاملا با قوانین ذکرشده توسط اینستاگرام مطابقت داشته باشد و تمامی درخواست‌ها برای دریافتِ تیکِ آبی، ابتدا توسط اینستاگرام مورد بررسی می‌گردد.

برای ایجاد درخواست برای دریافت تیک آبی، به صفحه پروفایل خود مراجعه کنید، سپس روی آیکون منو کلیک کنید و در ادامه گزینه «Settings» را انتخاب نمایید و در انتهای صفحه وارد شده، «Request Verification» را انتخاب کنید. حالا می‌بایست در فُرم، یوزرنیم و نام کامل خود را همراه با یک کپی از مدارک شناسایی خود، ثبت کنید.

ثبت یک درخواست به معنی آن نمی‌باشد که حتما تیک آبی را دریافت خواهید کرد. بعد از آنکه درخواست شما مورد بررسی قرار گرفت، یک نوتیفیکشین از اینکه درخواستتان تایید یا رد شده‌است، دریافت می‌کنید. اینستاگرام بابت تیک آبی، از شما هزینه‌ای دریافت نخواهد کرد.

تایید هویت دو عاملی بواسطه اپلیکیشن‌های شخص ثالث


در آخر توسط این بروزرسانی شما می‌توانید تایید هویت دو عاملی (two factor authentication) را توسط اپلیکیشن‌های شخص ثالث انجام دهید.

جهت استفاده از این قابلیت، به صفحه پروفایل خود مراجعه کنید، سپس روی آیکون منو کلیک کنید و در ادامه گزینه «Settings» را انتخاب نمایید و در انتهای صفحه وارد شده، «Two-Factor Authentication» را انتخاب کنید. حالا گزینه «Authentication App» را، فعال کنید. اگر اپلیکیشن شخص ثالثی جهت احراز هویت دارید، اینستاگرام به صورت اتوماتیک آن را شناسایی می‌کند و یک کد ورود به آن ارسال می‌کند که شما می‌بایست آن را در اینستاگرام خود وارد کنید تا تایید هویت دو عاملی فعال گردد. در صورتی که هیچ اپلیکیشنِ احراز هویتی را نصب نکرده‌اید، اینستاگرام شما را به App store یا Google Play جهت نصب و انتخاب اپلیکیشن‌های احراز هویت، ارجاع می‌دهد. بعد از آنکه یک اپلیکیشن احراز هویت نصب کردید، به اینستاگرام جهت راه‌اندازی تایید هویت دو عاملی برگردید.

اگر در این مورد نیاز به راهنمایی بیشتری دارید، به آموزش تایید دو مرحله ای اینستاگرام مراجعه کنید.